Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

WYJAZD EDUKACYJNY DO ŻNINA, BISKUPINA I ROGOWA

26 maja 2026 roku odbyła się wycieczka do Żnina, Biskupina i Rogowa. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas I-IV wraz z opiekunami. Celem wycieczki było poznanie historii regionu, poszerzenie wiedzy archeologicznej oraz aktywne spędzenie czasu.

Pierwszym punktem programu był Żnin, gdzie uczestnicy mieli okazję przejechać się kolejką wąskotorową. Przejazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i pozwolił podziwiać malownicze krajobrazy Pałuk.

Następnie udaliśmy się do Biskupina, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne. Podczas wizyty poznaliśmy historię jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce. Dużym zainteresowaniem cieszyła się lekcja muzealna pt. „Życie codzienne mieszkańców Biskupina”, podczas której dowiedzieliśmy się, jak mieszkali, pracowali i spędzali czas mieszkańcy dawnej osady. Uczniowie mogli zobaczyć rekonstrukcje budynków oraz przedmioty codziennego użytku.

Ostatnim punktem wycieczki było Rogowo, gdzie odwiedziliśmy Park Dinozaurów Zaurolandia. Podczas spaceru po parku mogliśmy podziwiać liczne modele dinozaurów i innych prehistorycznych zwierząt wykonane w naturalnych rozmiarach. Przy każdym eksponacie znajdowały się tablice informacyjne, dzięki którym poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących życia tych niezwykłych stworzeń, ich wyglądu, sposobu odżywiania oraz okresów, w których żyły.

Park okazał się nie tylko miejscem nauki, ale również świetnej zabawy. Uczestnicy mogli korzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszył się plac zabaw wyposażony w zjeżdżalnie, huśtawki, łódeczki pływające po wodzie, tory przeszkód i konstrukcje wspinaczkowe oraz labirynt. Czas spędzony na wspólnej zabawie sprzyjał integracji grupy i pozwolił na aktywny wypoczynek po intensywnym zwiedzaniu.

Pobyt w Zaurolandii był bardzo udanym zakończeniem wycieczki. Połączenie edukacji z rozrywką sprawiło, że każdy znalazł coś dla siebie, a zdobyta wiedza o świecie prehistorycznym została utrwalona w atrakcyjny i ciekawy sposób.

Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze i dostarczyła uczestnikom wielu nowych wiadomości oraz niezapomnianych przeżyć. Wszyscy wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.

Opracowała Violetta Bucław

Udostępnij
Data dodania: 2026-05-28 08:08:30
Data edycji: 2026-06-04 11:28:19
Ilość wyświetleń: 92

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej