X KASZUBSKIE SPOTKANIA Z FOLKLOREM ŚWIATA '2023

W Kaszubskich Spotkaniach z Folklorem Świata biorą udział zespoły folklorystyczne z Polski i innych regionów świata. W tym roku  mogliśmy zobaczyć artystów z takich krajów jak: Holandia, Kostaryka, Portugalia, Słowenia, Turcja, Włochy oraz Chile. Występy i pokazy miały miejsce w miejscowościach: Brusy, Czersk, Kościerzyna, Wdzydze oraz Wiele. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach, którzy należą do Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej „Kaszuby” także brali udział w festiwalu. 25 lipca zespół uczestniczył w spotkaniu integracyjnym z udziałem zespołów festiwalowych. Natomiast 28 lipca, w piątek wystąpił w Kościerzynie wspólnie z zespołami z Portugalii i Holandii. Dziękujemy naszej młodzieży, że pomimo wakacji poświęcili swój czas i  wzięli udział w festiwalu.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2023-08-02 20:49:11