XXX OGÓLNOPOLSKI FINAŁ „CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH” W ŁODZI

W ubiegły weekend, w dniach 14-16 czerwca 2024 r. sześcioosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XXX Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych” na stadionie AZS w Łodzi. Nasi uczniowie wraz z resztą reprezentacji Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gryf” Brusy stanęli do rywalizacji z najlepszymi młodymi lekkoatletami z całego kraju. Niewątpliwie jest to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych dla młodzieży szkolnej.

Każdy z zawodników rywalizował w swojej dyscyplinie, pokazując umiejętności, które doskonalił przez cały rok. Wśród uczestników znalazły się zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, startujący w różnych konkurencjach, takich jak biegi, skoki, czy rzuty. To była nie tylko okazja do sprawdzenia swoich możliwości, ale także do zdobycia nowych doświadczeń i nawiązania przyjaźni z rówieśnikami z innych szkół.

Każdy start był okazją do przełamania własnych barier i poprawienia wyników. I właśnie takich chwil nie brakowało. Szczególne wyróżnienie należy się Ivanowi Yanytskiemu, który w rzucie piłeczką palantową w kategorii chłopców rocznika 2011 zdobył 7 miejsce oraz Tymoteuszowi Höhn, który w skoku w dal w kategorii chłopców rocznika 2012 zajął 12 miejsce. Oto wyniki pozostałych szkolnych lekkoatletów:

22 msc. Jan Hapka – skok w dal w kat. chł. 2011

31 msc. Adrian Sowiński – bieg 1000 m w kat. chł. 2011

51 msc. Agata Stanisławska – bieg 600 m w kat. dz. 2013

59 msc. Marta Stobiecka – skok w dal w kat. dz. 2012

Pomiędzy startami uczniowie mieli okazję zintegrować się z resztą reprezentacji UKS "Gryf", uczestnicząc wspólnie w wyjściach do kina i na basen.

Udział w tym wydarzeniu był dla naszej szkoły ogromnym wyróżnieniem i źródłem dumy. Cała reprezentacja wróciła do domu z cennymi doświadczeniami, gotowa do dalszego rozwijania swoich sportowych pasji. To był niezapomniany weekend, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów sportowych

Opracowała Kamila Lemańczyk

Data dodania: 2024-06-19 20:59:07