Z ortografią za Pan Brat

W piątek 15 czerwca wszyscy uczniowie klasy III wzięli udział w Klasowym Konkursie Ortograficznym.

Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisania, rozwijanie zainteresowań polska pisownią oraz wyłonienie Klasowego Mistrza Ortografii. Konkurs składał się z dwóch etapów. Podczas pierwszego etapu uczniowie recytowali wierszyki ortograficzne. Dzieci mogły przygotować strój bądź rekwizyt, który zwracałby uwagę na trudność ortograficzną opisaną w recytowanym wierszu.

W tej części konkursu I miejsce zajął Piotr Szada Borzyszkowski, II miejsce Damian Pażontka Lipiński, III miejsce - Marcin Szulc. W drugim etapie konkursu uczniowie rozwiązywali test. Po zsumowaniu wyników obu części zwycięzcą - Klasowym Mistrzem Ortografii -został Damian Pażontka- Lipiński, II miejsce zajął Piotr Szada Borzyszkowski, III miejsce - Bartosz Kontek. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, wszyscy uczestnicy - mundialowe lizaki. Sponsorem nagród była Rada Rodziców, serdecznie dziękujemy.

Data dodania: 2018-06-15 16:27:00
Data edycji: 2018-11-12 15:45:06