Z PODWÓRKA NA BIEŻNIE

Kolejne lekkoatletyczne zawody za nami. Tym razem nasi uczniowie wzięli udział w zawodach „Z podwórka na bieżnie” organizowanym przez Fundacje Wychowania przez Sport. Jest to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci ze szkół podstawowych, uczniów klas IV do VI. Celem wydarzenie było połączenie rywalizacji sportowej z zabawą i właśnie dobra zabawa była w tym dniu najważniejsza. Dzieci rywalizowały na stadionie lekkoatletycznym w Brusach, w kilku konkurencjach:

- bieg na 30m

- bieg na 30m przez płotki

- bieg na 200m

- biegi sztafetowe

Olga Jacewicz okazała się najszybsza z dziewczyn klas VI w biegu na 30m. Każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę.  Dodatkowo uczniowie mieli okazję spotkać się i poćwiczyć z byłymi gwiazdami lekkoatletycznych stadionów:

- Paweł Januszewski m.in.: Mistrz Europy na 400m ppł

- Sebastian Chmara m.in.: Halowy Mistrz Świata w siedmioboju

- Marek Plawgo m.in.: Halowy Mistrz Europy na 400m, V-ce Mistrz Świata na 400m ppł

Była to bardzo fajna przygoda i kolejne ciekawe doświadczenie. Za rok również zgłaszamy swoją chęć uczestnictwa w tej imprezie. Gratulacje dla wszystkich.

Opracował Dawid Król

Data dodania: 2021-10-07 18:36:42