Z POKOLENIA NA POKOLENIE ...TAJNIKI SZTUKI WYPLATANIA

W ramach lekcji języka kaszubskiego uczniowie Zespołu Szkół w Swornegaciach pod kierunkiem nauczycieli regionalistów uczestniczyli w warsztatach plecionkarskich. Zajęcia miały miejsce w piątek 2 października 2015r. w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach. Od maja bieżącego roku trwa tam projekt pod nazwą "jak to rękodzieło w Sworach nie zginęło". Uczestnicy projektu nabywali umiejętności w celu prezentowania efektów swojej pracy na otwartych pokazach. Młodzież z klasy VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum pod okiem instruktorów Wiejskiego Domu Kultury oraz ekspertów w wyplataniu poznali specyfikę materiałów plecionkarskich, różne rodzaje splotów oraz podstawowe techniki plecenia i wykonywania prostych form z wikliny. Uczniowie świadomi, iż przedstawiona wiedza i umiejętności mogą okazać się przydatne, z uwagą przysłuchiwali się i obserwowali ekspertów. Po zakończeniu warsztatów, koszyki wyplecione przez uczestników dostarczono do szkoły a zadowoleni uczniowie wrócili do domów.

Data dodania: 2015-10-02 17:44:00
Data edycji: 2018-11-07 17:47:26