Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT

10 października 2019r. w naszej odbyły się zajęcia przyrodnicze pt. „Z przyrodą za pan brat”. Eksperymenty z zakresu chemii i fizyki przeprowadzone były przez uczniów pod nadzorem pana Kamila. Mieliśmy okazję zobaczyć: „chemiczną lokomotywę”, ogromne bańki mydlane – dlaczego pękają?, zmianę cieczy w gaz oraz położyć się na „łóżku fakira”, a także odpowiedzieć na pytania czy widać ciśnienie atmosferyczne oraz wiatr? Najbardziej efektowne jak zawsze okazały się „sztuczki” z ciekłym azotem. Uczniowie w sposób bezpieczny sprawdzili czy można zamrozić sobie dłoń, a także czy można ją podpalić bez uszczerbku na zdrowiu?
Ciekawa lekcja chemii i fizyki za nami i mamy nadzieję, że „Atomowi naukowcy” odwiedzą nas znowu. Widowisko zasponsorowała Rada Rodziców.

Opracowała Violetta Bucław

Data dodania: 2019-10-10 21:17:36