ZABAWA ANDRZEJKOWA W GRUPIE „STARSZAKÓW”

W poniedziałek 27 listopada.dzieci z Oddziału Przedszkolnego „A” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Na tę okoliczność przygotowano odpowiednie dekoracje sali, śmieszne i pouczające zabawy, konkursy oraz wróżby.

Wszystkie dzieci były bardzo ciekawe tego, co je spotka w przyszłości.
Poznały tradycje ludowe i wróżby andrzejkowe przekazywane z pokolenia na pokolenie.  Spotkanie rozpoczęło się krótkim wprowadzeniem, podczas którego dzieci obejrzały film edukacyjny z serii „Kamlotki”. Najpierw poddaliśmy magii cały dzień poprzez „złożenie darów”. Następnie poznawaliśmy swoją bliższą i dalszą przyszłość poprzez wróżby: „Z butami”, „Z gwiazdkami”, kręciliśmy czarodziejską butelką, losowaliśmy wróżby zapisane magicznym długopisem oraz rozwiązywaliśmy zaczarowane zadania. Podpatrywanie przyszłości zakończyło się wspólną zabawą przy muzyce i śpiewaniem znanych piosenek. Zabawę przeplataliśmy słodko-słonymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców, za które BARDZO DZIĘKUJEMY!

Dzień ten dostarczył 5, 6 latkom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2023-12-03 19:29:49