ZABAWKI, KTÓRE ŁĄCZĄ POKOLENIA

15 października 2021 roku, uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej w Swornegaciach wybrali się na lekcjach języka regionalnego do Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego, gdzie mogli obejrzeć wystawę zabawek z drewna oraz szmacianych lalek. Młodzi widzowie mieli okazję wypróbować w działaniu niektóre z zabawek i samodzielnie ocenić ich walory. Chłopców interesowały różne pojazdy wykonane z drewna (statk, òkrãt - statek, bana - pociąg, fliger - samolot, treker - traktor, kòło - rower, autół – samochód, wóz, briczka i inne). Dziewczynki czesały i ubierały szmaciane pùpy - lalki, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Eksponaty zebrane na tej wystawie udowadniają, że sztuka ludowa może być żywa i inspirująca.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2021-10-17 16:42:14