ZABAWY Z WIELKANOCNYM ZAJĄCZKIEM

Każdego roku, w okresie przedświątecznym, do wszystkich dzieci przychodzi Zajączek Wielkanocny i w tajemniczy sposób zostawia paczki z prezentami. Idących na śniadanie uczniów klasy II zaintrygowały narysowane na chodniku kolorowe strzałki. Jak się wkrótce okazało były one skierowane właśnie do nich. " Zając" zaprosił dzieci do wykonywania zadań w terenie, do zabawy w podchody. Z wielką radością i wypiekami na twarzy szukaliśmy głęboko ukrytych w jałowcach, gałęziach i starych korzeniach listów z zadaniami  pozostawionych przez "zająca". Z jeszcze większą radością, ochotą i zainteresowaniem wykonywaliśmy kolejne zadania: układaliśmy z szyszek pisankę, z patyków napis "zając", szukaliśmy czekoladowych batoników, drewnianych zajączków, styropianowych jajek / które ozdabialiśmy po powrocie do szkoły/, maszerowaliśmy śpiewając wielkanocną piosenkę, skakaliśmy jak zajączki. W ostatnim liście znaleźliśmy życzenia z okazji zbliżających się świąt i wskazówka do odszukania paczki ze słodyczami. Cieszyliśmy się z otrzymanych upominków, jednocześnie żałowaliśmy, że to już koniec wspólnej, wesołej zabawy. Dziękujemy mamie Niny za pomoc w przygotowaniu podchodów, a mamie Bartka za współpracę z "zajączkiem" w przygotowaniu upominków. Wszystkim życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2023-04-05 12:23:41