ZABYTKI PARKU

W ostani dzień roku szkolnego uczniowie klasy II i III po raz drugi wybrali się na pieszą wędrówkę do Parku Narodowego "Bory Tucholskie". Tym razem postanowiliśmy zobaczyć co słychać u naszego 600 - letniego dębu - "Bartusia". Niektórzy z nas widzieli go po raz pierwszy, ale wszyscy z zachwytem przyglądaliśmy się wciąż żywym konarom i wielkiej dziurze. Zastanawialiśmy się, kto ją zamieszkuje. Nie tylko dąb zrobił na nas wrażenie - podziwialiśmy  inne pomniki przyrody znajdujące się w pobliżu - potężną sosnę, olszę czarną oraz olbrzymi świerk. Wypatrzyliśmy inne znaczenie młodsze dęby, którym nadawaliśmy imiona - dąb " Bartuś Junior", dąb "Dominik", dąb "Piotruś". Idąc gęsiego po kładce wokół objętego ścisłą ochroną Kaczego Oka obserwowaliśmy roślinność - kwitnącą właśnie żurawinę błotną, bagno zwyczajne, bagnicę torfową, rosiczkę okrągłolistną. Podczas spaceru był czas na pogawędkę, wspomnienia, plany wakacyjne.  Wesoło spędziliśmy przed ostatni dzień roku szkolnego 2020/2021.
Serdecznie dziękujemy panu Piotrowi Hapce za podwiezienie nas do bram parku!
Opracowała Lucyna Kiedrowska
Data dodania: 2021-06-28 13:08:20