ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w naszej szkole były pod hasłem

ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”

Do naszej szkoły przyjechała Pani Regina Bluma z ZZO Nowy Dwór z ciekawymi pogadankami. Podczas spotkania z młodszą grupą przypomniała wiadomości dotyczące poprawnej segregacji odpadów, natomiast z najstarszymi uczniami rozmawiała o stylu życiu zgodnego z zasadami „Zero waste”.

Dowiedzieliśmy się, że w Polsce tylko 20% generowanych odpadów zostaje poddana recyklingowi, że istnieje miasto Zaro waste - Kamikatsu w Japonii, którego mieszkańcy poddają recyklingowi aż 80% swoich odpadów, a śmieci segregują na 45 kategorii. Czy jesteśmy w stanie żyć tak jak oni? Musimy się od nich uczyć.

Następnym punktem obchodów szkolnego Dnia Ziemi był uroczysty apel, którego bohaterami byli uczniowie klasy IV, III, i II. Odbył się sąd nad ropuchą, w którym to fakty świadczyły o tym jakie to pożyteczne zwierzątko w naszych ogrodach. Od klasy II i III usłyszeliśmy wiele cennych rad, jakie kłopoty ma Ziemia i jak temu zaradzić.

Było pięknie, naukowo i wesoło.

Mamy nadzieję, że ten Dzień Ziemi w uroczystej oprawie był również kolejną lekcją ekologii, która wszystkim się opłaci.

Opracowała Elżbieta Pałaszyńska

Data dodania: 2023-04-25 16:12:05