W słoneczny, wiosenny poranek uczniowie klasy 1 wybrali się na wyjątkową przygodę do pobliskiego lasu. Celem wyprawy było odnalezienie ukrytych niespodzianek pozostawionych przez wielkanocnego zajączka. Emocje towarzyszyły dzieciom już od pierwszych kroków między drzewami.
Las przywitał ich śpiewem ptaków i zapachem świeżej sosny. To właśnie na gałązkach sosen, między zielonymi igłami, zajączek zostawił swoje skarby. Uczniowie z radością wypatrywali kolorowych paczuszek, czekoladowych jajeczek oraz drobnych upominków, które błyszczały w promieniach słońca.
Poszukiwania okazały się nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do nauki współpracy. Dzieci pomagały sobie nawzajem, dzieliły się znaleziskami i wspólnie odkrywały kolejne ukryte niespodzianki. Nie zabrakło śmiechu, radości i okrzyków zachwytu.
Na zakończenie wszyscy usiedli razem, by podziwiać swoje zdobycze i odpocząć po pełnej wrażeń przygodzie. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.
Opracowała Violetta Bucław

89-608 Swornegacie
Szkolna 11