ZDOBYWAMY NOWE UMIEJĘTNOŚCI

Uczniowie klas II i III jak co roku od września do listopada, przez 10 wtorków brali udział w zajęciach na basenie. Głównym celem było oswojenie dzieci z wodą zarówno płytką jak i głęboką. Zajęcia polegały na wielokrotnym powtarzaniu podstawowych ćwiczeń oddechowych (zanurzania się pod wodę), prawidłowej pracy nóg przy pływaniu z deską zarówno na brzuchu jak i na plecach. Do podniesienia umiejętności pływackich wykorzystano deski, makarony piankowe, rękawki. Dzieci bardzo chętnie i z zadowoleniem z niech korzystały. U dzieci można było zauważyć duże zaangażowanie oraz radość z nowo poznanych elementów, które sobie przyswajały oraz chęć do poznawania nowych. Te zajęcia były dla uczestników doskonałym początkiem do dalszej kontynuacji przygody z pływaniem i możliwością wyrobienia w sobie pozytywnych bodźców takich jak samokontrola, przełamywanie barier strachu, motywacji do osiągania coraz to lepszych wyników. Ze względu na zróżnicowane predyspozycje dzieci w różnym stopniu opanowały podstawy pływania. Wszyscy uczniowie przystąpili do egzaminu. Martyna Pszczoła, Bartosz Kontek i Cyprian Szulc ukończyli egzamin pływacki II stopnia podstawowego. Musieli wykonać skok startowy, swobodnie przepłynąć 50m i przepłynąć 10m pod wodą. Milena Ginter i Konrad Szuryn ukończyli egzamin pływacki I stopnia podstawowego. Ich zadaniem było swobodne przepłynięcie 25m, pływanie pod wodą - 5m oraz skok z wysokości 0,7m. Pozostali uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia kursu nauki pływania stopnia podstawowego. Wszystkim gratulujemy i gorąco zachęcamy rodziców do częstych wyjazdów na basen ze swoimi pociechami.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 0000-00-00 00:00:00