ŻÓŁTE, WIOSENNE ROŚLINY

Dnia 26 kwietnia 2023 r. został rozstrzygnięty pierwszy etap XVI Powiatowego Wiosennego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej, odbywający się pod hasłem „Żółte, wiosenne rośliny” organizowany przez Park Narodowy "Bory Tucholskie". Był to etap plastyczny. Zadaniem uczestników było wykonanie, dowolną techniką, pracy plastycznej – portretu jednego wybranego gatunku rośliny, która kwitnie wiosną na kolor żółty i występuje w Parku Narodowym "Bory Tucholskie". Prace były wykonane indywidualnie. Wpłynęło 237 prac z 34 placówek. Nagrodzona zostala praca Anieli Szulc, która wykonała pierwiosnka lekarskiego.

W II etapie spotkało się piętnaście dwuosobowych zespołów reprezentujących zwycięzców pierwszego etapu. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Wykazali się ogromną wiedzą m.in. nt. Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, wiosennych kwiatów, ptaków powracających z zimowisk oraz zwierząt budzących się ze snu zimowego. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Alicja Kawka i Agata Jażdżewska

Opracowała Violetta Bucław

Data dodania: 2023-05-18 20:07:47