ZWIEDZAMY I EKSPERYMENTUJEMY

9 maja 2017r. uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę do Centrum Hewelianum w Gdańsku oraz na wystawę klocków Lego. W Hewelianum wzięli udział w 2 zajęciach. Pierwsze pt. "W gąszczu zagadek" dotyczyło kreatywnego konstruowania z różnego rodzaju klocków, które układali według instrukcji i rozwiązywali zagadki, drugie zajęcie pt. "W promieniach słońca" odbyło się w Laboratorium Pana Kleksa, gdzie wszyscy dowiedzieli się jak ważne dla życia na naszej planecie jest Słońce.

Drugim etapem naszej wycieczki było obejrzenie wystawy klocków Lego. Dzieci z zaciekawieniem, a często z zafascynowaniem, oglądały przeróżne budowle z klocków Lego. Nie tylko bardzo znane budynki i obiekty, mimo, że w miniaturze wzbudzały zachwyt, podziwiających kunszt i precyzję budowania, ale dostarczały też wiedzy z różnych dziedzin.
Elementy interaktywne były bardzo chętnie uruchamiane przez zwiedzających, a poruszające się karuzele, pociągi i roboty uświadamiały dzieciom trudność przy ich tworzeniu i dodatkowo pobudzały wyobraźnię. Można to było zaobserwować w FAN PARKU - strefie zabaw klockami LEGO, gdzie uczniowie z klocków sami tworzyli różnorodne konstrukcje i budowle. Może nie były one tak złożone i skomplikowane jak te na wystawie, ale sama możliwość zabawy tak dużą ilością klocków sprawiła dzieciom wiele radości.

Wycieczkę zakończyli posiłkiem w Mc Donaldzie i spacerem po Starówce Sopotu.

Opracowała Violetta Bucław

Data dodania: 2017-05-09 18:25:00