ŻYWA LEKCJA HISTORII I NIE TYLKO….

We wtorek 2 czerwca 2015r. 35 uczniów kl. IV, VI i I-III gimnazjum uczący się języka kaszubskiego wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Ustki. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem bunkrów Baterii Bluchera – odrestaurowanych poniemieckich fortyfikacji, które zakończyło się nauką strzelania z łuku. Następnie przeszli spacerem nad kanał portowy, by tam przedostać się z zachodniej na wschodnią stronę Ustki nowo wybudowaną ruchomą kładką . W oczekiwaniu na rejs pięknym statkiem pirackim ,, Unicus’’ zajadali się lodami i goframi oraz dokonali ,,obowiązkowego’’ zakupu pamiątek. Po rejsie  spacerowali promenadą oraz zwiedzili znajdujące się blisko promenady Muzeum Minerałów, w którym znajduje się wystawa prezentująca skamieniałości, minerały (w tym największy w Polsce kryształ górski) oraz prastare muszle z całego świata. Dodatkowo w muzeum znajduje się naturalnych rozmiarów odlew szkieletu dinozaura .Byli też przy latarni morskiej o 20metrowej ośmiokątnej wieży. Kolejną atrakcją wycieczki był spacer wąskimi uliczkami Ustki do Muzeum Chleba. Wizyta w muzeum  rozpoczęła się  projekcją  filmu o historii piekarnictwa, szacunku do chleba oraz o tym jak należy się zachowywać aby go nigdy nie zabrakło, po czym uczniowie mogli obejrzeć bogaty zbiór zabytkowych pamiątek związanych z piekarnictwem. Poznali tajniki produkcji wyrobów piekarniczych w dawnych latach oraz zobaczyli m.in. tak ciekawe eksponaty, jak XIX - wieczna lodówka, która działa bez użycia prądu czy przedwojenny automat do sprzedaży cukierków.
 W drodze powrotnej wjechali do malowniczej Doliny Charlotty – kompleksu turystyczno- wypoczynkowego.
 Po dniu pełnym wrażeń wrócili szczęśliwie do domu trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Data dodania: 2015-06-02 20:01:00
Data edycji: 2018-11-08 20:03:23