XII REGIONALNY KONKURS POD HASŁEM „POETYCKIE PODRÓŻE PO KASZUBACH”

5 listopada 2021r. w Męcikale odbył się XII Regionalny Konkurs dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Poetyckie podróże po Kaszubach”. Z powodu pandemii tegoroczna edycja miała formę on-line. Celem konkursu jest popularyzacja kultury kaszubskiej, ale także rozwijanie zdolności recytatorskich i pisarskich uczniów.

W kategorii poezji własnej, w ramach wspomnianego wydarzenia, wzięły udział trzy uczennice naszej szkoły. Były to:

Julia Lepak z klasy IV,

Dominika Jażdżewska z klasy VI,

Olga Jacewicz z klasy VI.

Tematyka konkursu zatytułowanego „Ptasia rodzina” wymagała nadesłania własnego, niepublikowanego wcześniej wiersza opisującego życie i zwyczaje ptaków. Pierwsza ze wspomnianych uczennic, Julia Lepak, została zauważona i nagrodzona, zdobyła II miejsce.

Zachęcamy serdecznie do lektury kreatywnych utworów dziewcząt, zaś laureatce serdecznie gratulujemy!

Opracowała Magdalena Borowicz

Data dodania: 2021-11-27 14:19:47